تحویل ۲۵۰ واحد مسکونی به زلزله زدگان کرمانشاه از سوی بسیج سازندگی

خبرگزاری ایکنا نوشت: سردار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی به اقدامات این سازمان در مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: پس از وقوع زلزله نیروهای بسیحی در قالب ۳۲ قرارگاه در محل حاضر و نسبت به انجام اقداماتی در زمینه امدادرسانی، اسکان اضطراری و موقت اقدام کردند و بدین ترتیب بخشی از وظایف خود را انجام دادند.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی به همین مرحله محدود نشد و وارد عملیات ساخت اسکان دائم شد، تصریح کرد: ۱۳ رده در منطقه مستقر شدند و کار ساخت ۷۲۹ واحد مسکونی را آغاز کردند که تا کنون ۵۰ واحد آن تکمیل و به زلزله زدگان تحویل داده شده است.

سردار غلامی با اشاره به اینکه از مجموع ۷۲۹ واحد مسکونی ۳۱۲ مورد متعلق به مددجویان بهزیستی است، عنوان کرد: ۲۰۰ واحد مسکونی امروز، ۱۱ تیرماه، با حضور مسئولان کشوری در مناطق زلزله زده کرمانشاه افتتاح می‌شود که از این تعداد ۱۷۰ مورد متعلق به مددجویان بهزیستی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی پشتوانه مالی ساخت این واحدهای مسکونی را کمک‌های خیرین و مردم برشمرد و اظهار کرد: ۱۶ میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی جمع آوری شده است که به ساخت ۷۲۹ واحد مسکونی اختصاص داده شده است.

وی میانگین هزینه برای هر واحد را ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این واحدهای مسکونی زیر نظر بنیاد مسکن ساخته شده و از بالاترین کیفیت ساخت برخوردار است.

سردار غلامی همچنین از آماده سازی ۲۰۰ واحد جایگاه نگهداری دام خبر داد و افزود: این واحدها توسط دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) ایجاد شده است که در اختیار زلزله زدگان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مرحله بعدی را فعالیت بنیاد تعاون بسیج برای ساخت هزار واحد مسکونی ویژه زلزله زدگان کرمانشاه با حمایت و مشارکت مردم اعلام کرد.

نظرات شما

×

Comments are closed.