«تحول سلامت» امید تازه‌ای در دل مردم روشن کرد

۱۳۹۵/۰۹/۲۰

وزیر بهداشت ضمن اشاره به مشکلات بهداشت و درمان در مناطق محروم، گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت امید تازه‌ای را در دل مردم روشن کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی شامگاه جمعه در جریان سفر به دلگان در دیدار با مردم این شهرستان در مصلی علی ابن ابیطالب(ع) اظهار کرد: در حال حاضر نیروهای بومی منطقه بلوچستان در رشته‌های مختلف تخصصی حوزه بهداشت و درمان و پزشکی در حال تعلیم و تربیت هستند. با توجه به روند فعلی، تا یک دهه آینده همه نیروهای تخصصی، خدماتی و امدادی حوزه بهداشت و درمان دستگاه سلامت بلوچستان از فرزندان برومند و ممتاز این منطقه تامین می‌شود.

وی تاکید کرد: مرکز درمانی ۱۰ تختخوابی دلگان که یک بیمارستان کوچک با حداقل امکانات بهداشتی و درمانی است تا تیرماه سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت گفت: مشکلات بسیاری در زمینه بهداشت و درمان در مناطق محروم کشور وجود دارد اما مردم عزیز باید صبر و حوصله پیشه کنند و مطمئن باشند دولت‌مردان تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات با وجود همه کمبودهایی که از گذشته وجود داشته به‌کار می‌گیرند. اجرای طرح تحول نظام سلامت امید تازه ای در دل مردم روشن کرد.

وی همچنین به تاثیر تمرکز زدایی در رفع چالش‌ها و مشکلات اشاره و تصریح کرد: استقرار برخی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان ایرانشهر می تواند اقدام بزرگی در توسعه این منطقه باشد. آرزویم این است که مردم این منطقه و جوانان غیور آن بتوانند با بهره‌مندی از آموزش عالی، پله‌های رشد و ترقی را طی کنند.

وی افزود: یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی دستگیری از محرومان بود و ما هر چه تلاش کنیم در راستای تحقق آرمان‌های انقلاب عزیزمان تلاش می کنیم.

هاشمی ضمن ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری به مردم استان سیستان و بلوچستان گفت: همه باید در راستای استقرار آرمان های انقلاب اسلامی که هدفش دستگیری از محرومین و ارتقای مکارم اخلاقی است تلاش کنیم .

هاشمی اذعان کرد: یقینا مسیر اعتدال و پرهیز از تشنج چه در عرصه داخلی و چه بین‌المللی که دولت یازدهم در پیش گرفته است، بهترین مسیر است و اسلام نیز همین را توصیه کرده است. بنابر این این بخش از کشور نیز با همدلی، وحدت و همت شما در آرامش خواهد ماند و مسیر تعالی و پیشرفت را طی خواهد کرد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: با دعوا نمی‌شود کشور را ساخت، با تعامل با همسایگان می توانیم کشور را بیش از گذشته آباد کنیم؛ چرا که این شهرستان یکی از نقاط مهم ایران محسوب می‌شود. به همین دلیل سفر خود به سیستان و بلوچستان را از این منطقه آغاز کردم و امیدوارم بیشترین امکان را برای رشد و ترقی استان سیستان و بلوچستان؛ منطقه زرخیز کشور فراهم کنیم و بتوانیم موجب سربلندی کشور شویم.

 

 

 

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.