تحقق حرکت از خودرومحوری به ریل‌پایگی در کلانشهرها

گروه امورزیربنایی-رئیس جمهور گفت: تا پایان دولت دوازدهم ۵۰ درصد کل خطوط ریلی کشور طی یک دوره ۸ ساله ایجاد شده است.

به گزارش جهان اقتصاد، حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از متروی گلشهر به هشتگرد با تشریح گام عظیم دولت های یازدهم و دوازدهم در توسعه خطوط ریلی کشور تصریح کرد: مجموع خطوط ریلی ایران در بیش از ۹۰ سال گذشته تا اول دولت یازدهم، ۹ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بود، این رقم با احتساب خطوط اصلی و فرعی، به بیش از ۱۴ هزار کیلومتر رسیده که این بدان معنا است ۴۵ درصد خطوط ریلی کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است.

روحانی گفت: تا پایان دولت دوازدهم، یکهزار کیلومتر ریل دیگر به مجموع خطوط ریلی کشور افزوده خواهد شد که به معنای آن است ۵۰ درصد خطوط ریلی کشور در دوره ۸ ساله دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایجاد شده‌اند.

**ستاد تامین مسکن سه دهک اول در کشور تشکیل شد

وزیر راه و شهرسازی نیز با اشاره به اینکه حرکت از خودرو محوری به ریل پایگی گام بزرگی است، کاهش چشمگیر ترافیک بزرگراه کرج-تهران را از اثرات مثبت افتتاح مترو هشتگرد برشمرد.

محمد اسلامی با اشاره به اینکه یکی از وعده‌های دولت عملی شد، گفت: حرکت از خودرو محوری به ریل‌پایگی در حوزه حمل‌و‌نقل گام بزرگی است که در دولت تدبیر و امید با اهتمام ویژه به سوی آن حرکت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه تا پایان دولت دوازدهم، حدود هزار و ۵۰۰ کیلومتر ریل جدید به شبکه ریلی کشور اضافه می‌‌شود، افزود: این توسعه شامل خطوط جدید و خطوط دوم برای افزایش راندمان و ایمنی بیشتر محورهای ریلی است که بخشی از آن خطوط حومه‌ای نظیر مترو هشتگرد است.

اسلامی خاطرنشان کرد: با افتتاح این قطار حومه‌ای، معضل بزرگ ترافیک اتوبان کرج به‌ویژه منطقه کردان که مردم بسیاری از آن آسیب می‌بینند، تا اندازه زیادی حل می‌شود و با احداث مترو، راه‌حلی اساسی برای آن پیش‌بینی شده است.

وی ابراز عنوان کرد، تا پایان دولت دوازدهم ۵۸۰ کیلومتر آزادراه به آزادراه‌های کشور اضافه می‌شود که یکی از آن‌ها، پروژه‌ ۱۶۰ کیلومتری آبیک-گرمسار است. این آزادراه یک بار بزرگ ترافیکی را از اتوبان کرج خارج کرده و آسایش مردم را موجب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه استان البرز شاهد بهترین روند توسعه در زیرساخت‌های حمل‌ونقل است، ابراز امیدواری کرد، با بهره‌برداری از این خطوط، مردم از آسایش و کیفیت‌ بیشتری در زندگی خود برخوردار شوند.

وی اظهار داشت: ارائه وام بلاعوض و زمین یکی از سیاست‌های ما در راستای تامین مسکن سه دهک اول است.

اسلامی با اشاره به کاهش فواصل حرکت قطار از متروی هشتگرد گفت: معطل بحث سیگنالینگ پروژه نماندیم با اتمام بخش سیگنالینگ مترو فواصل حرکت قطارها به هفت دقیقه می‌رسد الان فاصله حرکت قطارها ۳۰ دقیقه است تا تیرماه که سیگنالینگ آن به اتمام می‌رسد، هر هفت دقیقه یک قطار از این مترو حرکت می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هزار میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده است، گفت: دو دستگاه واگن از سوی وزارت راه و شهرسازی در اختیار خط متروی پنج به صورت امانت قرار گرفته است تا مشکل کمبود ناوگان در این خط حل شود.

اسلامی با تاکید بر اینکه برای اجرای این پروژه معطل منابع مالی دولت نشدیم گفت: این سیاست را در دستور کار داریم و با همین روند پروژه‌های کلیدی دولت را به اجرا می‌رسانیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با افتتاح آزادراه همت، قطعه یک آزادراه تهران – شمال و قطعه یک کنار گذر جنوبی تهران می‌توانیم مشکل ترافیکی استان تهران و استان البرز را برطرف کنیم.

**انتقال ۲۵۰ هزار سفر جاده‌ای به ریلی با افتتاح متروی هشتگرد

معاون وزیر راه و شهرسازی هم در ادامه اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های متروی هشتگرد تعادل بخشی به بازار مسکن تهران است. شهر هشتگرد باید ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد اما در حال حاضر میزان جمعیت این شهر ۵۵ هزار نفر است. مهمترین دلیل عقب‌ماندگی هشتگرد از پذیرش جمعیت بحث دسترسی‌های حمل و نقلی آن به شهر مادر در تهران است و با افتتاح متروی هشتگرد این مشکل حل خواهد شد.

حبیب الله طاهرخانی با بیان اینکه در سال ۹۸ توانستیم ۲۵ درصد باقیمانده از پروژه متروی هشتگرد را به اتمام برسانیم، گفت: در طول ۹ ماه گذشته این پروژه فقط ۴ روز که ۳ روز آن ایام نوروز و یک روز آن عاشورا بود، تعطیل شد.

وی با بیان اینکه به صورت سه شیفته این پروژه مشغول به کار بود گفت: متروی هشتگرد در افق طرح توانایی انجام ۲۵۰ هزار سفر را دارد و این تعداد سفر از جاده به ریل منتقل خواهد شد. طول زمان سفر پیش‌بینی شده از ایستگاه شهر جدید هشتگرد تا ایستگاه متروی صادقیه چیزی حدود ۴۰ دقیقه است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر اینکه افتتاح پروژه هشتگرد می‌تواند کمک قابل توجیه به کاهش ترافیکی این منطقه کند، گفت: البته شهرداری تهران در تامین ناوگان این خط در مضیقه است که امیدواریم هر چه زودتر ناوگان موردنظر تامین شود.

طاهرخانی ادامه داد: محوطه ایستگاه متروی هشتگرد ۲۲ هزار مترمربع است که بزرگترین ایستگاه روسطحی کشور محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متروی هشتگرد به تمام جمعیت ۴۰۰ هزار نفری در غرب استان البرز خدمات می‌دهد، گفت: کارآیی و مزیت این مترو فقط شامل حال مردم هشتگرد نمی‌شود و به سطح وسیعتری می‌تواند خدمات ارائه کند.

طاهرخانی با اشاره به سه ویژگی مهم متروی هشتگرد اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های متروی هشتگرد تعادل بخشی به بازار مسکن تهران است. شهر هشتگرد باید ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داشته باشد اما در حال حاضر میزان جمعیت این شهر ۵۵ هزار نفر است مهمترین دلیل عقب‌ماندگی هشتگرد از پذیرش جمعیت بحث دسترسی‌های حمل و نقلی آن به شهر مادر در تهران است و با افتتاح متروی هشتگرد این مشکل حل خواهد شد.

وی افزود: بنابراین با اتصال هشتگرد به تهران از طریق مترو این شهر می‌تواند بازار خوبی برای تامین مسکن اقشار متوسط یا کم‌درآمد باشد.

مدیرعامل شهرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به دیگر مزیت این طرح گفت: کاهش آلودگی هوا نتیجه قطعی اجرای این پروژه است و باید توسعه شبکه ریلی در سایر شهرهای جدید با سرعت به اجرا برسد.

طاهرخانی ادامه داد: سومین مزیت این طرح کاهش مصرف سوخت است که می‌تواند به اقتصاد خانوار کمک کند.

**سرفاصله قطارهای مترو گلشهر-هشتگرد به ۸ دقیقه خواهد رسید

همچنین، شهردار تهران گفت: سرفاصله مترو گلشهر-هشتگرد به‌ مرور به هفت تا هشت دقیقه می‌رسد.

پیروز حناچی در پاسخ به نحوه بهره‌برداری از این خط گفت: ما همیشه محدودیت ‌هایی داشته‌ایم ولی به مرور معمولاً در طول دوره بهره‌برداری این مشکل حل و ناوگان اضافه می‌شود. ضمن اینکه تلاش می‌کنیم سرفاصله قطارها کم شود و ظرفیت جابجایی مسافر نیز افزایش پیدا کند.

وی افزود: بعد از تکمیل شدن نقایصی که در این خط وجود دارد، مانند سایر خطوط سرفاصله قطار به ۷ تا ۸ دقیقه می‌رسد.

 

نظرات شما