بوئینگ تأمین فاینانس ۳۰ فروند را پذیرفت

ورود ۱۵ فروند هواپیما به ناوگان آسمان‌

گروه امورزیربنایی-مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان از ورود ۱۵ فروند هواپیما در ۳ سال اخیر خبر داد و گفت: اگر دولت ترامپ مانعی ایجاد نکند هواپیماهای جدید بوئینگ در موعد مقرر وارد ناوگان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ها، حسین اعلایی در نشست خبری حاشیه بازدید از آشیانه و ناوگان شرکت هواپیمایی آسمان‌ایر اظهارداشت: خوشبختانه فرصت برجام امکان نوسازی ناوگان هوایی را برای ایرلاین‌های داخلی فراهم آورد و امیدواریم ایران به زودی بتواند مرکز عبور و مرور و مرکز اتصال اروپا به شرق و غرب شود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان‌ایر با بیان اینکه این شرکت در راستای تحقق اصل ۱۴۴ قانون اساسی به بخش غیردولتی واگذارشده است گفت: سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی است و سهامداران این شرکت در چند سال اخیر تصمیم به توسعه ناوگان آن گرفتند و خوشبختانه ناوگان آسمان‌ایر رو به افزایش است.

وی ادامه داد: ظرف سه سال اخیر ۱۵ فروند هواپیمای ایرباس، بوئینگ و فوکر به ناوگان آسمان‌ایر اضافه شده است و اخیراً توانستیم قرارداد ۳۰+۳۰ فروند هواپیمای جدید را با شرکت بوئینگ به امضا برسانیم و اگر دولت ترامپ مانع ایجاد نکند در موعد مقرر این هواپیماها وارد ناوگان می شود.

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا در ادامه این نشست با بیان اینکه بخش اعظمی از زیان ۱۲۰۰ میلیارد تومانی آسمان کاهش یافت، گفت: در قرارداد ۳۰+۳۰ فروندی شرکت آسمان با کمپانی بوئینگ بابت خرید هواپیماهای ۷۳۷مکس، کمپانی سازنده تأمین فاینانس ۳۰ فروند پکیج اول را بر عهده گرفت.

ولی آذروش به انجام تعمیرات اساسی هواپیما و موتور در آشیانه شرکت هواپیمایی آسمان توسط متخصصان داخلی اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۲ موتور هواپیما توسط متخصصان داخلی این شرکت اورهال شده است، همچنین ۵۰ موتور به ناوگان هوایی ما اضافه شده است.

آذروش افزود: تلاش کردیم تعداد هواپیماهای آسمان را از ۸ فروند به ۲۵ فروند برسانیم که ۱۵ فروند آن هواپیمای ملکی است و در چند سال اخیر اضافه شده است.

وی با بیان اینکه شرکت هواپیمای آسمان به مناطق محروم سفر می‌کند، اظهار داشت: از ۲۰ سال پیش هواپیماهای ATR را در ناوگان آسمان داشتیم؛ بیشترین پروازهای ما بعد از مهرآباد در فرودگاه‌های شیراز، ایلام، کرمانشاه، بجنورد و زاهدان است.

 

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.