بنگلادش به دنبال افزایش مبادلات تجاری با ایران در سال ۲۰۱۷

۱۳۹۶/۰۲/۱۰

گروه بازار

محمد صبورحسین، رایزن بازرگانی بنگلادش در ایران در دیدار با ابوالفضل رهنما، مدیرکل اداره همکاری‌های دوجانبه امور بین‌الملل اتاق ایران، از آمادگی بنگلادش برای توسعه مناسبات اقتصادی ددر زمینه‌ صنعت، تجارت و کشاورزی با فعالان اقتصادی ایران خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از‌ پایگاه اطلاع رسانی اتاق ایران، رهنما در این نشست ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه مناسبات دوجانبه به‌ویژه همکاری‌های اقتصادی و تجاری گفت: باید از ظرفیت‌های فراوان دو کشور از طریق افزایش تعاملات بخش‌های خصوصی و حل برخی موانع برای گسترش روابط دوستانه فی‌مابین استفاده کرد.

او گفت: دو کشور در شرایط مختلف منطقه و جهانی همواره از مناسباتی خوب و رو به رشد برخوردار بوده‌اند لذا نباید اجازه داد در روند توسعه این همکاری‌ها خللی ایجاد شود و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به همراه ۳۳ اتاق استانی آمادگی خود را برای پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری –صنعتی و برگزاری نشست‌های دو جانبه بین تجار دو کشور اعلام می‌کند.

محمد صبورحسین، رایزن بازرگانی بنگلادش در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر علاقه‌مندی کشورش برای توسعه مناسبات اقتصادی با ایران با محوریت خش‌های خصوصی دو کشور گفت: دولت بنگلادش از هر اقدامی برای گسترش روابط نزدیک با تهران حمایت می‌کند و بخش خصوصی و تجار بنگلادشی تمایل زیادی برای تقویت مراودات تجاری و اقتصادی با ایران دارند؛ ولی مشکلات موجود در نقل و انتقالات مالی و بانکی از موانع موجود در گسترش روابط تجاری بین دو کشور است که باید هر چه سریع‌تر برطرف گردد.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۳ مبادلات تجاری ایران و بنگلادش کمتر از ۲۰ میلیون دلار بود که در سال ۲۰۱۶ و با تسهیل در روابط اقتصادی، مبادلات تجاری دو کشور به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: برجام فرصتی ارزشمند برای همه کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا است که با برنامه‌ریزی منسجم از ظرفیت‌های اقتصادی ایران نهایت بهره را ببرند. بنگلادش به دنبال آن است که در بخش‌های تجاری، صنعتی، سرمایه‌گذاری، آموزش و انتقال فناوری روابط خود را با ایران گسترش دهد.

نظرات شما

×

Comments are closed.