برگزاری نشست «هوانوردی ایران- ۲۰۱۶» با۲۶ کشور

نمایندگان ۲۶ کشور جهان برای شرکت در بزرگ ترین نشست بین المللی تاریخ هوانوردی ایران با نام «هوانوردی ایران- ۲۰۱۶» چهارم و پنجم بهمن ماه در تهران گرد هم می آیند.

در این نشست ۲۶۰ نماینده از بیش از یکصد شرکت پیشرو داخلی و خارجی فعال در صنعت هواپیمایی و گردشگری از ۲۶ کشور جهان حضور خواهند داشت.

«احمدرضا بیاتی» دبیر این نشست، گفت: «هوانوردی ایران- ۲۰۱۶» نخستین نشست بین المللی در آستانه رفع تحریم هاست که زمینه ساز تعامل صنعت بین المللی هوانوردی با جمهوری اسلامی ایران برای نوسازی این صنعت خواهد شد.

به گفته او، نشست تهران از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور برگزار می شود که مرکز هوانوردی آسیا و پاسیفیک (کاپا) به عنوان یکی از بزرگ ترین موسسه های تحقیق و توسعه هوانوردی جهان در برگزاری آن همکاری می کند.قرار است برخی مقام های بلندپایه کشور در این نشست سخنرانی کنند.

بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو خواهد شد.این برنامه در آستانه اجرای عملی قرار دارد.

نظرات شما

×

Comments are closed.