با هدف افزایش پایداری تولید در فصل زمستان آغاز توقف تولید گاز طبیعی در پالایشگاه گاز هاشمی نژاد از ۳۱ مرداد

آمنه قدیم پرست
گروه سرزمین ایران

مدیر عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از آغاز برنامه توقف کلی گاز طبیعی در این مجتمع گازی از ۳۱ مردادماه جاری خبرداد.
به گزارش جهان اقتصاد محمد فرزانه مقدم با اعلام این خبر افزود: برنامه قطع کلی گاز به منظور تعمیرات نهایی در سال جاری با هدف افزایش پایداری تولید در روزهای سرد و اطمینان از تولید حداکثری در نیمه دوم سال انجام می شود و این برنامه به مدت پنج روزپیش بینی شده است.


وی اظهارداشت : با توجه به اینکه در طول سال واحدهای پالایشی در حال فرآورش گاز طبیعی می باشند انجام برخی از تعمیرات تجهیزات میسر نیست و لازم است گاز درون تاسیسات بطور کامل تخلیه و بازسازی تجهیزات انجام شود. این مقام مسئول ادامه داد: در این مدت زمان برای اجرای فهرستی از کارهای تعمیراتی با همکاری شرکت نفت و گاز شرق به عنوان شرکت بالادستی و پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد برنامه ریزی شده است.
فرزانه مقدم با بیان اینکه در زمان توقف کلی، واحدهای تولیدی از دسترس خارج خواهند بود تاکید کرد: خدمت رسانی به عموم مردم در خطه شمال و شمال شرق در بخش خانگی ( گازرسانی ) و همچنین صنایع و نیروگاه ها با مدیریت شبکه توسط دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران تداوم یافته و خللی در تامین گاز مشترکین بوجود نخواهد آمد. وی ادامه داد: فعالیت های مهم برنامه ریزی شده بر اساس گزارشات بازرسی فنی شامل بازسازی نقاطی از مخازن تحت فشار و لوله های ارتباطی که امکان بازسازی آن ها در فعالیت عادی میسر نیست انجام می شود و پس از استاندارد سازی با صدور گواهینامه بهره برداری، واحدها در مدار تولید قرار می گیرند.
فرزانه مقدم بیان داشت: علاوه بر موارد بازسازی کنترل و بازبینی تجهیزات برقی و تنظیم مجدد آن ها نیز در دستور کار قرار دارد.

نظرات شما

×

Comments are closed.