بازگشت ابراهیم

۱۳۹۷/۰۲/۲۴

میثم سعادت-گروه سیاسی

سال ۱۳۷۵، وقتی گروه های خط امام به دنبال گزینه ای برای جانشینی سید محمد خاتمی بودند، یکی از اعضای دانشجویان پیرو خط امام نیز در جلسات آنان حاضر می شد. مهندس ابراهیم اصغرزاده از مجلس سوم و در کنار برخی چهره های جناح چپ، پایه گذار انجمن اسلامی مهندسین بود و یکی از معدود گروه هایی بود که در خرداد ۷۶ از رئیس جمهور شدن سید محمد خاتمی حمایت می کرد.
اصغرزاده البته بعد از پیروزی خاتمی از این حزب فاصله گرفت و تصمیم گرفت در حزبی فراتر از چهارچوب های تخصصی مهندسی فعالیت کند. مدتی به حزب همبستگی رفت و دبیرکل این حزب شد و مدتی نیز با اعضای جبهه مشارکت رفت و آمد داشت. اما در هیچکدام از این احزاب دوامی نداشت و حضور او در راس حزب همبستگی، زمانی بود که شایعه انحلال این حزب بیشتر از هر زمانی به گوش می رسید و سرانجام از دبیرکلی این حزب کنار رفت.
با این وجود، اتفاقات یک سال گذشته نشان داد که اصغرزاده قصد بازگشت دوباره به عرصه فعالیت حزبی را دارد. هرچند وی توفیقی در انتخابات شورای مرکزی حزب همبستگی نداشت اما حالا به عنوان رئیس انجمن اسلامی مهندسین به جایگاه دو دهه قبل خود بازگشته است. علیرضا عبدی، مهدی کاملان( از فعالان سیاسی استان خراسان) رحمت الله خسروی(عضو اولین دوره شورای شهر تهران و دبیرکل سابق این حزب) کریم ملک آسا( نماینده مجلس سوم) کمال مرادی، امیر ارجمند، بهنام سعادتخواه و عادی قاسمی اعضای انجمن اسلامی مهندسان هستند که این دوره نیز در شورای مرکزی حضور خواهند داشت و البته افراد جدیدی نیز به این جمع اضافه شده اند.
هدایت الله آقایی، ابراهیم اصغرزاده، رحمت الله خسروی و کریم ملک سا همگی از نمایندگان مهندس مجلس سوم هستند که نطفه تشکیل این حزب سیاسی را در آن تشکیل دادند.
البته حزب از حضور چهره های جدید هم در شورای مرکزی سود می برد. حمید بادامی چهره جوان این حزب اصلاح طلب است که این دوره وارد شورای شهر همدان شد.روشنک سیاسی نیز از اعضای حزب کارگزاران گیلان به شمار می رود. رویا ارقند، محمدحسین جابری(فعال سیاسی کرمانشاه) محمدعلی رحیمی دارابی (فعال سیاسی مازنداران)، و زلیخا کریمی دیگر چهره های اضافه شده به جمع انجمن اسلامی مهندسین هستند. برای اولین بار سه زن و در واقع بیست درصد ظرفیت شورای مرکزی این حزب به زنان اختصاص یافته است. علی محمد غریبانی ،اسدالله عابدی، سید حسن الحسینی هم مهمترین چهره های حزب بودند که این دوره در جمع اعضای شورای مرکزی حضور ندارند.
با این حال وزن ابراهیم اصغرزاده آنقدر هست که باید منتظر اخبار تحولات تازه در جمع انجمن اسلامی مهندسان باشیم. اصغرزاده حالا در جمع شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان حضور دارد.

نظرات شما

×

Comments are closed.