بازار های مالی در انتظار گذار از تعطیلات سال نو

تحلیل پیش نگر بازار ارز بین الملل از تاریخ ۱۳ تا ۱۷ دی ماه ۱۳۹۵

علی حیدری

آغاز سال جدید میلادی ۲۰۱۷ را به نیابت از روزنامه جهان اقتصاد و سایت بورس سبز به فارسی زبانان و هموطنان مسیحی تبریک و شاد باش عرض می کنیم . بازارهای ارز بین الملل از روز دوشنبه تا جمعه هر هفته ۲۴ ساعت شروع بکار می کنند . از اینرو هر یکشنبه تحلیل هفتگی مشترک ، در این صفحه ارائه می شود این تحلیل بیشتر جنبه اطلاع رسانی و آموزش دارد . با رویکرد جدید  و اعمال تغییرات ، مطالب بصورت توضیحی و نموداری ارائه می گردد .

ارزش گذاری جفت ارزها در ماه ژانویه :

در جدول زیر میانگین قیمت احتمالی جفت ارزها در ماه ژانویه اولین ماه میلادی از نظر تکنیکال بررسی شده است . در نظر داشته باشید که هر نوع نوسان در اعداد زیر دور از انتظار نیست .

 

 ارزش گذاری انس طلا ، نفت و بازار سهام بین الملل در ماه ژانویه :

در جدول زیر میانگین قیمت احتمالی انس ، نفت و بازار سهام بین الملل در ماه ژانویه اولین ماه میلادی از نظر تکنیکال بررسی شده است . در نظر داشته باشید که هر نوع نوسان در اعداد زیر دور از انتظار نیست .

 

تحلیل هفته پیش رو …

 دلار USD : جلسات اعضا فدرال رزو ( بانک مرکزی بانکهای مرکزی امریکا ) هر سال هشت بار تشکیل می شود در این دوره احتمالا روسای برخی از بانکهای مرکزی امریکا تغییر نمایند . اولین جلسه در سال جدید میلادی روز چهارشنبه ۹۵٫۱۰٫۱۵ ساعت ۲۲:۳۰ بوقت ایران تشکیل می شود بازارهای مالی در این لحظه پر نوسان است . سال گذشته میلادی فدرال رزو تغییر نرخ بهره را چهار بار اعلام کرده بود که تنها دو بار تغییر نرخ بهره محقق شد . علی رغم اعلام سه بار تغییر در نرخ بهره برای سال ۲۰۱۷ ، بازار حداکثر دوبار این تغییر را محتمل می داند .طبق بررسی ها اولین تغییر احتمالی نرخ بهره در ماه ژوئن ( خرداد ماه ۱۳۹۶ ) خواهد بود .

یورو EUR : همانگونه که هفته پیش هم ذکر شد یورو خود را به محدوده ۱٫۰۶ رساند . برای این هفته حوزه اروپا انتظار هیچ تحول یا خبر خاصی را ندارد و بیشتر نگاه ها متوجه شایعات و اخبار سیاسی ، بحران مهاجران و حملات احتمالی تروریستی است .

پوند GBP : این ارز سال جدید را با ابهام چگونگی خروج از اتحادیه اروپا شروع می کند . در نمودار زیر تحلیل الیوت برای بررسی دقیق ارائه شده است .

با در نظر گرفتن اینکه آغاز سال نو میلادی قرار داریم  ، هر گونه اظهار نظر مقامات سیاسی و یا اقتصادی در حیطه بین المللی می تواند تا حدی تحلیل فوق را دستخوش نوسان و تغییر نماید .

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.