ایلام قطب تولید انجیر در غرب کشور است

جبار صفربیگی
ایلام -خبرنگار جهان اقتصاد

این روزها مناطق مختلف استان ایلام مشغول برداشت انجیر هستند، محصولی با ارزش که استان ایلام به دلیل آب و هوای مناسب یکی از قطب های تولید آن در غرب ایران است.
عباس احمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران با اشاره به اینکه بخش میمه از توابع شهرستان دهلران از قطب ها اصلی تولید انجیر در استان است، گفت: برداشت انجیر در سطح ۱۵ هکتار از باغات انجیر این بخش آغاز شده است.


وی تصریح کرد: بیش از ۴۵ تن محصول توسط باغداران این بخش تولید می شود که نزدیک به ۲.۷ میلیارد ریال درآمد نصیب بیش از ۲۰۰ خانوار خواهد کرد.
کاظم رستم نژاد مدیر جهادکشاورزی شهرستان ملکشاهی نیز اظهار داشت: شهرستان ملکشاهی مستعد باغات انجیر در استان ایلام به طوری که ۳۸ هکتار از باغات این شهرستان را محصول انجیر تشکل می دهد. وی گفت: پیش بینی می شود ۱۹۰ تن انجیر به ارزش ۹ میلیارد ریال در شهرستان تولید شود.

ایلام مستعد توسعه باغات انجیر به گزارش جهان اقتصاد از ایلام، سید محمد تراب میری رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام اظهار داشت: درخت انجیر را به صورت دیم هم می توان کشت کرد و نیازی کمتری به آب و آبیاری دارد. وی گفت: با توجه به مسئله کم آبی و مستعد بودن اراضی استان برای کشت باغات انجیر، جهاد کشاورزی استان از باغداران در این راستا حمایت خواهد کرد. وی با اشاره به اینکه شش هزار و ۲۰۰ هکتار باغ در استان ایلام وجود دارد که از این میزان ۲۰۴ هکتار به باغات انجیر اختصاص یافته است، گفت: سالانه ۸۲۰ تن انجیر مرغوب به ارزش چهار میلیارد تومان در استان برداشت می‌شود.
میری عنوان کرد: استان ایلام دارای بیش از شش هزار هکتار باغ است که سالانه بیش از ۱۸ هزار تن انواع محصول باغی در استان ایلام تولید می شود و توسعه باغات از مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی استان است.

نظرات شما

×

Comments are closed.