اپلیکیشن های کنونی موبایل ذهن را تنبل می کند

۱۳۹۵/۰۲/۱۱

گروه بازار

itnews@jahaneghtesad.com

مبتکر فراتکنیک‌های نوین موفقیت در ایران گفت: اپلیکیشن‌های گوشی‌های همراه درحال تغییردادن ذهن جامعه به سمت خمودگی و روزمرگی است.

به گزارش جهان اقتصاد،ایمان برجی با بیان این مطلب اظهارداشت:درحال حاضر اپلیکیشن و نرم‌افزارهای گوشی‌های همراه بیشتر از تلویزیون وشبکه‌های ماهواره‌ای ذهن افراد جامعه راتحت تاثیر قرارداده‌است که اگربه طورهدفمند برای آن برنامه‌ریزی نشود ذهن جوان و خلاق جامعه به سمت سرگرمی‌های بی‌محتوا سوق پیدا می‌کند.

وی تصریح‌کرد: یک بنیاد بین‌المللی پیش‌بینی کرده‌است که طی چندسال آینده ۶۰درصد برنامه‌های گوشی های همراه را اپلیکیشن‌های ویدوئی تشکیل می‌دهد واین بدان معناست که اگر به این پدیده های دیجیتالی بی توجه باشیم ذهن نسل جوان کشورمان به شدت تحت تاثیر موضوعات بی محتوا قرار خواهدگرفت.

مبتکر فراتکنیک های نوین موفقیت ادامه‌داد: در دنیای پیشرفته کنونی دیگر نمی توان با روش های سنتی به چارچوب بندی ذهن و تغییر پس زمینه های فکری پرداخت، بلکه باید با شیوه ها و ابزارآلات نوین، به اصلاح باورها و اهداف پرداخت که البته استفاده بهینه از تکنولوژی های جدید یکی از همین راهکارها است.

وی با بیان اینکه پویایی و خلاقیت افراد، سرمایه و ثروت واقعی یک جامعه محسوب می شود، افزود: زمان آن فرارسیده تا با طراحی و ساخت، نرم افزار و اپلیکیشن هایی با محتوای غنی به تحریک خلاقیت ذهن نسل جوان پپردازیم.

این مبتکر جوان ادامه‌داد: موفقیت یک جامعه همواره از ذهن افراد آن نشات می گیرد و جامعه ای در مسیر پیشرفت قرار می گیرد که ذهن و نگرش مردم آن هدفمند و خلاق باشد.

برجی خاطر نشان کرد: هم اکنون اغلب برنامه های گوشی های همراه به محتوای سرگرم کننده و کم ارزش اختصاص دارد به طوری که عکس گرفتن از یک ظرف غذا، یک ژست کنار دیوار و یا تقلید صدا روی تصویر چهره‌های مشهور، همه ذهن استفاده کنندگان از این ابزارها را به خود مشغول کرده است درحالی که با طراحی اپلیکشن های جدید می توان قوه خلاقیت و برنامه ریزی را تحریک کرد و آنها را به موفقیت نزدیک کرد.

وی افزود: طبق قوانین جهانی موفقیت، هر اتفاقی که در مسیر زندگی می افتد، برآیند نوع تفکر و باور افراد است و بدون شک مسیر دستیابی به موفقیت از کانال ابزارها و سرگرمی های بی محتوا نمی‌گذرد، چرا که در بیشتر برنامه های گوشی های تلفن همراه، بر اصول توانمند کردن ذهن که همان حقیقت یابی، پالایش، تجزیه و تحلیل، ایده یابی و راه حل یابی است تاکیدی نشده و این بیانگر تنبلی و رخوت ذهنی است که اخیر در گیر آن شده ایم.

وی ادامه‌داد: ذهن آدمی به طور مداوم تحت تاثیر دیده ها و شنیده های محیطی است پس اگر اطلاعات ورودی به مغز کنترل نشود، ذهن افراد تحت تاثیر مطالب کم ارزش رد و بدل شده دراپلیکیشن های تلفن همراه قرار خواهد گرفت که همین امر در درازمدت پیامدهای نظیرعدم خلاقیت و تنبلی ذهن به همراه خواهد داشت ؛ دو مولفه مهم که فرد را از مسیرموفقیت دورمی‌کند.

برجی تاکیدکرد: معتقدم، ذهن جامعه را باید طوری پرورش داد که در بزنگاهها، فرد بتواند با تکیه بر توانمندی های خود در مسیر موفقیت قرارگیرد نه اینکه با کوچکترین مشکل خود را در بن بست زندگی تصور کند که البته رسیدن به موفقیت مستلزم آموزش ، اصلاح نگرش و مهندسی فکراست.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.