امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استانداری خراسان‌شمالی

به دنبال سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به خراسان شمالی عصر امروز در جلسه شورای اداری و توسعه استان استانداری این استان، تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت که دارای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در استان هستند، در بجنورد امضا شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بر اساس این گزارش، پروژه‌های عمرانی یاد شده تا پایان دولت یازدهم اجرا خواهند شد و در همین زمینه تفاهم‌نامه توسعه مناسبات و همکاری‌ها در حوزه زمین‌شناسی و اکتشاف معادن نیز میان رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استاندار خراسان شمالی به امضا رسید.

بر همین اساس، تفاهم‌نامه یاد شده که در قالب طرح‌ها و پروژه‌های سرمایه‌گذاری سفر ریاست‌جمهوری به استان خراسان‌شمالی تنظیم شده و به امضای علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و محمدعلی شجاعی استاندار خراسان‌شمالی رسیده، در بخش اولویت‌های اصلی استان، پی‌جویی و اکتشاف مواد معدنی فلزی و غیرفلزی، تهیه ۵ ورقه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی در مقیاس یک‌بیست‌وپنج هزارم، تکمیل عملیات برداشت، تعبیر، تفسیر، پردازش، تلفیق داده‌های ژئوفیزیک هوایی و مدلسازی کلیه لایه‌های اطلاعاتی زمین‌شناسی و معرفی مناطق امیدبخش اکتشافی به میزان ۳۶ هزار کیلومتر خطی حاصل از برداشت ژئوفیزیک هوایی، حفاری شناسایی و پی‌جویی سرب و روی در اسفراین را با تخصیص اعتباری معادل ۳۶۲ میلیارد ریال در دستور کار خود دارد که اعتبارات این بخش با استفاده ۵۰ درصد منابع استانی و ۵۰ درصد از اعتبارات سازمان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تامین خواهد شد.

هچنین ریز پهنه‌بندی شهر بجنورد، مطالعه و پایش فرونشست ۷ دشت‌ استان، دقیق‌سازی گسل‌های شهر بجنورد، پهنه‌بندی رانش و لغزش زمین‌ در سطح استان، تهیه نقشه زمین‌شناسی مهندسی شهرستان‌های استان، مطالعه زمین‌شناسی پزشکی شهرستان‌های استان به صورت حوزه‌های آبریزی هر شهرستان و مطالعه آب‌های کارستی در مناطق اولویت‌دار استان خراسان‌شمالی به عنوان اولویت‌های دوم اجرایی با پیش‌بینی اعتبار معادل ۲۲۴ میلیارد ریال انجام خواهد شد.

شایان ذکر است، هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت و استانداری خراسان شمالی با وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور تامین ساختمان اداری مورد نیاز برای نمایندگی زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در خراسان شمالی نیز یکی دیگر از مفاد تفاهم‌نامه یاد شده است.

گفتنی است، طی سفر دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی ا ۱۷ تفاهم‌نامه در قالب ۲۸ توافق در حوزه سرمایه گذاری با بانک‌ها، شرکت‌های بزرگ و هلدینگ منعقد شده است. حجم سرمایه‌گذاری این تفاهم نامه‌ها بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان  است که در حضور رئیس جمهور توسط استاندار و مدیران عامل بانک‌ها و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری به امضا رسید.

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.