امروز مانور سلامت نوروزی در سراسر کشور اجرا می شود

۱۳۹۵/۱۲/۱۵

به گزارش خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، سید رضا غلامی با بیان اعلام بازرسی‌ها در بازدیدهای طرح نوروزی از اول اسفند تاکنون گفت: بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی حساس با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت موادغذایی از جمله نانوایی‌ها، رستوران‌ها، اماکن اقامتی، فست فودها و قنادی‌ها ۱۷۰ هزار و ۶۰۸ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی حساس با اولویت بهداشت فردی و تجهیزات از جمله آرایشگاه‌ها و هتل‌ها و مراکز اقامتی ۴۱ هزار و ۹۴۲ مورد بوده است، افزود: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن بین راهی با اولویت کنترل بهداشت فردی و بهداشت موادغذایی از طریق سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی به تعداد۵۲۰۱ مورد رسیده است.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: بازرسی بهداشت محیطی از سامانه‌های آبرسانی ۱۰ هزار و ۸۱۳ مورد بوده و بازرسی بهداشت محیطی با اولویت کنترل دخانیات از مراکز عرضه قلیان نیز ۳۶۱۳ مورد بوده است.

غلامی با بیان اینکه کل بازرسی‌های انجام شده توسط اکیپ‌های نوروزی ۲۳۲ هزار و ۱۷۷ مورد بوده است، گفت: در این برنامه کنترل دخانیات و بازرسی از مراکز عرضه قلیان نیز در اولویت برنامه است.

وی افزود: اجرای برنامه مانور سلامت نوروزی نیز در روز پانزدهم اسفند همزمان در سراسر کشور انجام می‌شود.

مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: این مانور در تهران با حضور وزیر بهداشت و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های خصوصی مرتبط و اتاق اصناف کشور و اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران، ایران، شهید بهشتی و البرز از ساعت ۹:۳۰ در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران شروع می‌شود.

نظرات شما

×

Comments are closed.