امروز عرضه ۲۵ درصدی شرکت سرمایه گذاری آوانوین

مرتضی ابراهیمی

نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» در آستانه عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه گذاری آوانوین در نماد معاملاتی”وآوا” در بازار دوم شرکت فرابورس برگزار شد و امروز عرضه اولیه می شود.

به گزارش جهان اقتصاد، در ابتدای  نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مالک رحمتی، نماینده سهام‌دار عمده با بیان اینکه بازار سرمایه بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری خواهد بود، اظهار داشت: شرکت آوانوین چهارمین شرکتی است که سازمان اقتصادی کوثر طی یک سال گذشته عرضه شده و امیدواریم تا پایان امسال سهام ۳ شرکت دیگر را در بورس و فرابورس عرضه کنیم.

وی ادامه داد: نقدینگی زیاد را می‌توان به طرق مختلف تبدیل به فرصت کرد که بازار سرمایه بهترین نهاد برای این مهم به شمار می‌رود، از طرفی نقدینگی بالا در بخش‌های دیگر اقتصاد می‌تواند مشکل آفرین باشد، اما بازار سهام راهی برای گسترش توسعه خواهد بود.

رحمتی همچنین تاکید کرد: نگاه مردم به بازار سرمایه باید تغییر کند، به گونه‌ای که فعالان بازار باید بپذیرند این نهاد محل سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نیست و باید از نگاه گذرا به آن عبور کرد.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد از پرتفو سازمان اقتصادی کوثر تاکنون بورسی شده و برنامه داریم همه شرکت‌های زیرمجموعه را وارد بازار سرمایه کنیم.

در ادامه علیرضا قدرتی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین با اشاره به اینکه فردا ۲۵ درصد از سهام این شرکت معادل ۱۵۰ میلیون سهم عرضه اولیه می‌شود، گفت: این شرکت در سال ۸۳ تاسیس و در آذرماه سال ۹۷ به شرکت سرمایه‌گذاری آوانوین تغییرنام یافت.همچنین در زمستان سال گذشته این شرکت که سهامدار عمده آن سازمان اقتصادی کوثر است نزد سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد.

قدرتی در ادامه با بیان اینکه سرمایه فعلی شرکت ۶۰ میلیارد تومان است، از برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی تا پایان سال خبر داد و افزود: جمع کل دارایی‌های «وآوا» تا پایان تابستان سال قبل،  رقم ۸۲ میلیارد تومان بوده که ۷۵ میلیارد تومان آن، دارایی‌های جاری بود، یعنی نسبت دارایی‌های جاری به کل دارایی‌ها بسیار زیاد است و این مهم را می‌توان به عنوان یک نقطه قوت قلمداد کرد.

وی در پایان گفت: سازمان اقتصادی کوثر اخیرا سه شرکت نیروگاه زاگرس، کشت و صنعت شریف‌آباد و تولید گوشت مرغ ماهان را در بورس عرضه کرده است.

مرتضی ابراهیمی

ایمیل: news.morteza@gmail.com وبلاگ: http://economy-communications.blog.ir

نظرات شما

×

Comments are closed.