امروز آغاز بکار پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته

۱۳۹۶/۱۰/۱۲

گروه‌بازار

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته (IRANNUTEX 2018) امروز با حضور مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، برخی از نمایندگان مجلس ‌و روسای انجمن‌ها و اتحادیه‌های مرتبط در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش می‌یابد.

به‌گزارش جهان اقتصاد به‌ نقل از روابط عمومی‌ پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار و آجیل؛ در این نمایشگاه که ده‌ها شرکت و واحد تولیدی و فرآوری و همچنین شرکت‌های بزرگ صادراتی حضور دارند، علاوه برعرضه و ارائه انواع خشکبار و آجیل و میوه‌های خشک؛ نوین‌ترین دستگاه‌ها، تجهیزات و صنایع مختلف مربوط به فرآوری و بسته‌بندی‌های صادراتی خشکبار نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل همچنین؛ تولید کنندگان و توزیع کنندگان آجیل و خشکبار، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌های بسته‌بندی خشکبار، واحد‌ها و کارگاه های پوستگیری، بودادن، شرکت‌های پاستوریزه کردن خشکبار، واحدهای درجه بندی، خلال و پودر کردن خشکبار، شرکت‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌های فرآوری میوه و سبزیجات خشک، زرشک وعناب، زعفران، چای و قهوه، ادویه و چاشنی و واحد های تولیدی و صادراتی حبوبات، غلات، برنج، ذرت و گندم؛ نوین‌ترین و جدیدترین صنایع، تولیدات و خدمات خود را ارائه می‌کنند.

در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک: صنایع تبدیلی و جنبی خشکبار، نهادهای کشاورزی (کود، بذر، سم)، شرکت‌های دانش بنیان،شرکت های بازرگانی و انجمن ها و تشکل‌های وابسته هم حضور دارند و کالاها و خدمات خود را در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهند.

این نمایشگاه با هدف توسعه و افزایش تولید خشکبار کشور، یافتن بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، آشنائی با نوین ترین صنایع و تجهیزات تبدیلی،فرآوری و بسته بندی خشکبار، اشتغالزائی و توجه مسئولان به این صنعت؛ برگزار می‌شود.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته فرصتی‌است تا علاوه بر شناسایی و معرفی توانمندی های این صنایع ، زمینه های ایجاد و تبدیل و‌استمرار این نمایشگاه به کانون صنعت خشکبار منطقه، فراهم شود.

این نمایشگاه که با رویکرد تجاری و معرفی فرصتهای صادراتی صنعت خشکبار کشور برگزار می‌شود، سال گذشته نیز با حضور بیش از ۱۱۰ شرکت مطرح  از سراسر کشور برگزار شد و در آن هیئت‌های تجار و بازرگانی و خریدارانی از ۲۸ کشور جهان حضور یافتند.

در حال حاضر سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار خشکبار از ایران به کشورهای مختلف صادر می‌شود. انواع خشکبار ایران به بیش از ۵۰ کشور جهان صادر می‌شود که برخی از این کشورها عبارتند از آلمان ،آمریکا، فرانسه، انگلستان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، نروژ، پرتغال، کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر، امارات متحده عربی،کویت، کشورهای آسیائی چین ،کره جنوبی، ژاپن،‌استرالیا ،روسیه و غیره.

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌های خشک و صنایع وابسته از امروز تا ۱۶ دی ماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی‌نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقمندان‌است.

نظرات شما

×

Comments are closed.