افتتاح ۷۰ پروژه فرهنگی و عمرانی در شیراز

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: رضا محمدیان، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز در گفت‌وگویی از افتتاح ۷۰ پروژه فرهنگی،‌ مذهبی، عمرانی و ورزشی در ایام دهه فجر به‌همت شهرداری شیراز خبر داد و گفت: مراسم افتتاح این پروژه‌ها در قالب ۱۴ ردیف در سال ۹۵ برگزار خواهد شد.

وی میزان اعتبار این ۷۰ پروژه را بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بهسازی قبور شهدا، افتتاح تقاطع سه سطحی شهدای پودنک واقع در تقاطع بلوار سرداران و تخت جمشید، پل عابره پیاده دائره‌ای شکل در این بلوار، تعریض پل شهید پرویزی و همچنین احداث پل باز هم در این بلوار از جمله پروژه‌های افتتاح شده در این ایام هستند.

محمدیان، افتتاح زمین چمن مصنوعی در چهار راه شریف‌آباد، احداث دو بلوار در شهرداری‌های منطقه ۷ و منطقه ۹، افتتاح مرکز همایش‌های شهر و مرکز تخصصی گردشگری مذهبی و فرهنگی شیراز از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این ایام برشمرد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز همچنین به فضای موزه‌ای ساختمان این شورا اشاره کرد و گفت: ما تاکنون در سالن موزه‌ای ساختمان شورای اسلامی شهر شیراز سه نمایشگاه قرآن برپا کرده‌ایم که در آن انواع و اقسام قرآن‌های نفیس خطی به نمایش گذاشته می‌شوند.

وی با تصریح اینکه این موزه‌های قرآنی در مناسبت‌های مختلف برپا می‌شوند و به صورت دائمی نیستند، گفت: در طی ماه آینده نیز باز هم افتتاح پروژه‌هایی نظیر باغ خانواده و فرهنگسرا در شهر شیراز خواهیم بود.

نظرات شما

×

Comments are closed.