استیضاح آخوندی جنبه سیاسی دارد

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین:

نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح وزیر راه وشهرسازی و تبعات آن در بحث امنیت جاده‌ها در ایام نوروز گفت: اگر استیضاح الان انجام ‌گیرد و اگر نتیجه آن حذف وزیر باشد یقین داشته باشید که کشور در بحث راه و شهرسازی و بحث حمل و نقل جاده ای و در رابطه با ریلی، هوایی، دریایی و جاده‌ای هم در خارج و هم در داخل ضربه‌های غیرقابل جبرانی خواهد خورد.

کوروش کرم‌پور حقیقی در گفت وگو با خانه ملت اظهار داشت: معتقدم در استیضاح، نمایندگان براساس عملکرد وزیر رای می‌دهند و واقعیت‌ها را خواهند دید. در این استیضاح بازهم آقای آخوندی باتوجه به اقدامات بزرگی که انجام داده‌اند با رای بالایی ابقا خواهند شد.

این نماینده در پاسخ به این سوال که برخی از همکاران ایشان معتقدند این استیضاح بیشتر جنبه سیاسی داشته و یکسری به دنبال بهره وری‌های خودشان از این مساله هستند، گفت: در این مورد ما می‌بینیم استیضاح آخوندی بعد از سقوط هواپیمای آسمان صورت می‌گیرد. جالب اینجاست که خود استیضاح‌کنندگان اعتقادشان بر این است که مسئولیت این سقوط بیشتر برعهده وزارتخانه دیگری است و چه قبل از سقوط و چه بعد از سقوط وزارت راه آنچه را که می‌بایست انجام بدهد، در سطح منطقه و خصوصا در مسیر فرودگاه یاسوج انجام داده است.

وی با اشاره به این نکته که نوسازی گسترده صنعت هوانوردی فقط در دوره آخوندی روی داد و قرارداد خرید ۲۰۰ هواپیما تاریخی و بی‌سابقه بود گفت: بعد از سقوط هم آخوندی وزیری بوده که شخصا در محل رفته و جزو اولین‌هایی بوده که زودتر از گروه‌های امدادرسان حاضر شده است. در یک شرایط بد آب و هوا ریسک همه مسائل را می‌پذیرد و مثل یک امدادگر حضور پیدا می‌کند. در صورتی که مسئولیت اصلی اصلا برعهده ایشان نبوده است.

وی درخصوص بحث سیاسی در استیضاح وزیر افزود: بعضا در این جریان تعدادی از نمایندگان دنبال روشنگری هستند. ولی یکسری هم اختلافات سیاسی دارند و خدمات صورت گرفته اصلا برای آنها مهم نیست که وزارت راه در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی چه اقدامات چشمگیری داشته است. واقعا اگر عملکرد وزارتخانه را مورد ارزیابی قرار بدهیم با شفاف سازی‌هایی که در دوران آخوندی صورت گرفته است بالاترین نمره را در عملکرد او می‌بینیم.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.