از فعالیت شرکت‌های بدون مجوز در بخش کشاورزی جلوگیری شود

در نامه ای به وزیر کشاورزی خواستار شدند

گروه تولید-رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: طی نامه ای از وزیر جهادکشاورزی درخواست کردیم تا با معرفی شرکت­های فاقد مجوز به سازمان نظام مهندسی، جهت دریافت پروانه، بتوانیم ارجاع کار و عقد قرارداد با این شرکتها را ساماندهی و بر فعالیت آنها نظارت کنیم.

احمد کبیری با اشاره به قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی و هیات دولت گفت: در این قوانین الزام وجود پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای فعالیت در بخش کشاورزی و همچنین مجاز نبودن دستگاه های دولتی به ارجاع کار و عقد قرارداد با شرکت­های خدمات مشاوره‌ای و پیمانکاری فاقد مجوز (پروانه اشتغال سازمان) ذکر شده است.

وی با بیان اینکه صدور مجوز فعالیت شرکتها بر اساس ماده (۲) قانون افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی انجام می گیرد، تصریح کرد: بنا براین ماده قانونی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی موظف است نسبت به صدور مجوز فعالیت برای شرکت‌های خدمات مهندسی، مشاوره‌ای، فنی و اجرایی کشاورزی اقدام و بر فعالیت آنها نظارت نماید.

کبیری با اشاره به وظیفه دستگاه‌های دولتی در قبال ماده (۳) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان، بیان کرد: بر اساس ماده (۳) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان، دستگاه‌های دولتی موظفند طرح ها و پروژه ها و نیز انجام فعالیتهای مشاوره‌ای و پیمانکاری موضوع این آیین‌نامه را صرفا به اشخاص حقیقی و حقوقی دارای پروانه در زمینه های تخصصی و در حدود صلاحیت و رتبه آنها ارجاع نمایند.

به گفته وی، مطابق ماده (۲) آیین‌نامه اجرایی قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اعضای سازمان (حقیقی و حقوقی) برای انجام فعالیت­های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ملزم به داشتن پروانه اشتغال از سازمان هستند.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.