از صدای مرکز سمنان به روی آنتن رفت؛ برنامه رادیوئی پرتو باموضوع معرفی ساعات اوج مصرف برق

محمد رضا محمدخانی
سمنان-خبرنگار جهان اقتصاد

سی امین قسمت از برنامه رادیوئی پرتو با موضوع استفاده صحیح از انرژی الکتریکی و معرفی ساعات پیک بار مصرف، از صدای مرکز سمنان پخش شد.

لازم به ذکر است: استفاده از لوازم برقی در ساعات غیرپیک شامل اوایل صبح، اواخر شب و روزهای تعطیل و همچنین جایگزین کردن لامپ های SMD  و LED به جای لامپ های پرمصرف ، از جمله نکاتی است که  توسط یکی از شهروندان ارائه گردید.

گفتنی است: عدم روشن نمودن لوازم برقی پرمصرف به صورت همزمان که موجب افزایش مصرف و در نتیجه بالارفتن هزینه های خانوار می شود، در قالب میان پرده نمایشی “آقا و خانم پیک”و با هنرمندی عوامل صدا و سیمای مرکز سمنان اجرا شد.

یادآور می شود: سید بهروز کسائیان مدیر دفترمدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان در این برنامه، به موضوع نگهداری صحیح از لوازم برقی خانگی که موجب کاهش انرژی مصرفی می گردد، نکات آموزشی و کاربردی را تبیین نمود.

خاطرنشان می سازد: گزیده اخبار صنعت توزیع برق استان توسط ریحانه عامری از کارشناسان این شرکت ارائه و در بخش پایانی نیز ” مهدی محمدی” با عنوان ” درست مصرف کردن انرژی الکتریکی را باید آموخت و به دیگران نیز آموزش داد” برنده مسابقه زیباترین جمله پیرامون مدیریت بهینه مصرف برق معرفی شد.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.