اختصاص خط اعتباری شرکت‌های ایتالیایی وفرانسوی به ایران ایر

مدیرعامل ایران ایر خبر داد:

گروه امورزیربنایی-مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: برای تامین مالی خرید هواپیماهای نو بخشی از دو خط اعتباری شرکت های ایتالیایی و فرانسوی به ایران ایر اختصاص یافته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، فرزانه شرفبافی در حاشیه مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: با شرکت ایرباس نیز در حال مذاکره هستیم تا از فایناس این شرکت برای خرید تعدادی از این هواپیماها استفاده کنیم و از خط اعتباری ایتالیایی ها و فرانسوی ها برای تامین مالی خرید تعداد دیگری از هواپیماهای ایرباس و «ای تی آر» استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ایران ایر درصدد است از منابع مالی مختلفی برای خرید هواپیماهای نو استفاده کند، گفت: پرداخت اولیه خرید ۱۱ فروند هواپیمای نو ایرباس و «ای تی آر» از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن بوده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ضرورت ورود هواپیماهای بیشتر به ناوگان هوایی ایران ایر تصریح کرد: برنامه ریزی ما در سال آینده ورود حداقل ۱۴ فروند هواپیما به ناوگان هوایی ایران ایر است.

وی درباره فروش بلیت های نوروزی ۹۷ نیز گفت: برای انجام سفرهای نوروز ۹۷ برنامه ریزی مناسبی انجام شده تا پروازهای هوایی ما از ۲۰ اسفند ماه آغاز شود و کشش بازار و میزان عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت بلیت ها خواهد بود.

به گفته شرفبافی با توجه به قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، قیمت بلیت های هما در نوروز ۹۷ متغیر بوده و بر اساس کشش بازار تعیین خواهد شد. در نتیجه قیمت ثابتی برای هیچ بلیتی تعریف نکرده ایم. قیمت بلیت بسته به ساعت پرواز، میزان تقاضای مسافران و کشش بازار خواهد بود.

وی درباره راه اندازی شرکت پروازهای رجیونال(منطقه ای-محلی) هما اظهار داشت: این شرکت با نام ایران ایر رجیونال در شرف تاسیس است ولی در حال حاضر هنوز به صورت شرکت مستقل فعالیت نخواهد کرد. قرار است در این شرکت هواپیماهای ATR تحت مدیریت آن باشد. این شرکت به صورت SBU (استراتژیک بیزینس یونیت) در دل هما فعالیت خواهد داشت.

شرفبافی درباره لغو پروازها پس از بارش برف اخیر گفت: بارش برف روزهای شنبه و یکشنبه هفته قبل فراتر از حد انتظار بود و شرایطی ایجاد کرد که بسیاری از پروازها از فرودگاه امام خمینی و مهرآباد انجام نشود.

وی ادامه داد: کاری که ما توانستیم انجام دهیم این بود که در اولویت اول تمام پروازهایی که در جاهای دیگر می توانستند مسافران را اسکان دهند و خدمات رسانی را در شعب دیگر افزایش دهند به آنجا منتقل کنیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: فرودگاه مهرآباد به سرعت توانست فعالیت خود را از سر بگیرد اما میزان بارش در فرودگاه امام خمینی بسیار بیشتر بود و نزدیک به ۷۰ سانتی متر در سطوح پروازی برف نشسته بود با وجود آنکه باند فرودگاه امام خمینی باز شده بود اما قسمت اپرون(پارکینگ هواپیما) مشکلاتی داشت و تجهیزات یخ زدایی و برف روبی فرودگاه امام جوابگوی این حجم از بارش نبود.

وی تاکید کرد: ۴۵ تا ۵۰ پرواز متعلق به هما در مجموع پروازهای داخلی و خارجی کنسل شد ولی بلافاصله در روزهای بعدی حتی پروازهایی که باطل شده بود را با برگزاری پروازهای فوق العاده جبران کردیم. برای تعدادی از پروازهایی که باطل شد مطابق آیین نامه حقوق مسافران هوایی خسارت های لازم را پرداخت خواهیم کرد. ما حتی هواپیمای آماده پرواز داشتیم اما امکانات داخلی هواپیما شرایط پرواز را فراهم نمی کرد. تعداد زیادی از مسافران نیز در مسیرهای منتهی به فرودگاه امام در جاده مانده بودند که امکان پرواز را مختل می کرد.

شرفبافی با بیان اینکه تا پایان امسال هواپیمای جدیدی وارد ناوگان هما نخواهد شد، خاطرنشان کرد: در حال مذاکره هستیم تا تعداد ناوگان جدید را افزایش دهیم ولی حداقل ۱۴ فروند در سال ۹۷ وارد ناوگان ایران ایر خواهد شد.

نظرات شما

×

Comments are closed.