اخبار کوتاه کسب و کار ۲۳ آبان ۹۶

مرزبانی ناصحیح از مسیر قاچاق، معضل اساسی تولید است

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از معضلات اساسی تولید در کشور عدم مرزبانی صحیح و سالم و همچنین باز بودن مسیر قاچاق به داخل کشور است.به گزارش پرشین خودرو، محمد شریعتمداری با بیان این مطلب افزود: این نوع مرزبانی نظام تعرفه حمایت از تولید را مخدوش می‌کند، ما “در” را کوچک می‌کنیم و دشمن اقتصادی از “دیوار” وارد می‌شود.وی با تأکید بر این موضوع که تأمین مالی واردات غیر قانونی کالا به کشور با شناسایی گلوگاه‌ها باید بسته شود، گفت: باید به گمرک اختیارات کافی داد و ورود کالا به مناطق آزادی که هدف اولیه تأسیس آن‌ها پردازش و توسعه صادرات بوده است، با کنترل‌های جدی گمرکی محدود شود.

 

اعزام نیروهای امدادی ایران‌خودرو به مناطق زلزله‌زده

پس از وقوع زلزله‌ در استانهای غربی شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو) و دفاتر منطقه‌ای شامل تهران، همدان و اهواز برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده در حالت آماده باش قرار گرفتند. گروه صنعتی ایران خودرو پس از وقوع زلزله آمادگی خود برای کمک به آسیب‌دیدگان را به ستاد بحران زلزله و پلیس راهور اعلام کرد و با هماهنگی‌های صورت گرفته، ناوگان امدادی را به منطقه اعزام کرد.

 

تمهیدات سایپا برای اسکان هموطنان زلزله‌زده

نمایندگی‌های گروه خودروسازی سایپا در کرمانشاه و استانهای همجوار موظف به ارائه خدمات در خصوص اسکان آسیب دیدگان ناشی از این حادثه شده‌اند. شبکه خدمات پس از فروش سایپا موظف شد به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات باشد و خودروهای آسیب دیده از زلزله را در اسرع وقت خدمات رسانی کند.

 

خیز معدن برای جایگزینی۶۰درصدی با درآمد نفت

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: اگر سند چشم‌انداز توسعه در سال ۱۴۰۴ محقق شود بخش معدن ۶۰ درصد از درآمد نفتی را پوشش می‌دهد که این موضوع بر لزوم توجه بیش‌ازپیش به بخش معدن تأکید دارد.بهرام شکوری همچنین با بیان اینکه واحدهای کوچک معدنی، اغلب با مشکل مالی برای فرآوری تولیدات خود مواجه هستند، بر لزوم پشتیبانی دولت از این واحدها تأکید کرد و گفت: می‌توان با پشتیبانی دولت، واحدهای فرآوری را مطابق با اندازه تولید این واحدها برنامه‌ریزی کرد.شکوری همچنین در مورد مالیات بر ارزش‌افزوده محصولات معدنی گفت: اخذ مالیات بر ارزش‌افزوده از فعالیت‌های معدنی، قیمت تمام‌شده محصولات معدنی را افزایش و رقابت‌پذیری این تولیدات را کاهش می‌دهد.

نظرات شما

×

Comments are closed.