اخبار کوتاه امور زیربنایی

گردش سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در صنعت ساختمان

رییس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: فارغ از پروژه های عمرانی، فقط در صنعت ساختمان سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور در حال گردش است. به گزارش ایسنا، امیر دریادار عباس محتاج با اشاره به جایگاه صنعت ساختمان در اقتصاد کشور گفت: این صنعت با توجه به حجم بالا گردش مالی در اقتصاد کشور ما همواره به عنوان یک محرک و پیشران مطرح بوده و با توجه به رشد بسیار زیادی در حوزه تولید و در حوزه ساخت داشته است، توانسته در دنیا و بالاخص در منطقه توان رقابت با کشورهای مطرح دنیا را داشته باشد.

 

ادغام وزارت نیرو باعث افزایش بهره‌وری نمی‌شود

مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی معتقد است: ادغام وزارت نیرو با وزارت نفت نمی‌تواند عاملی برای افزایش بهره‌وری انرژی باشد چراکه در حال حاضر نیز مسائل مربوط به بهره‌وری انرژی در دو وزارتخانه رعایت می‌شود. سجادی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در حوزه بهره‌وری انرژی الکتریکی و فسیلی به طور نانوشته در هر دو وزارتخانه مواردی رعایت می‌شود، اظهار کرد: با تغییر حامل انرژی نمی‌توانیم موجب افزایش بهره‌وری شویم. وی تاکید کرد: اگر این طرح به درستی و با در نظر گرفتن تمامی مسائل اجرایی شود می‌تواند تاثیرات مطلوبی را برجای بگذارد اما اگر این طرح حاصل یک کار شتاب‌زده باشد قطعا نمی‌توان نسبت به نتایج مفید آن امید داشت.

 

گلایه های منتقدان خرابی تلفن بی پایه است

برخی از مشترکان از طولانی‌ شدن روند حل مشکل خرابی تلفن ثابت گلایه دارند با این وجود مدیرعامل مخابرات استان تهران تاکید دارد در این زمینه امور با سرعت خوبی انجام می‌شود. علیرضا صیدی – مدیر عامل مخابرات استان تهران – در پاسخ به این گلایه‌ها به ایسنا گفت: به هیچ عنوان چنین موضوعی را قبول ندارم که رسیدگی به بحث خرابی‌های تلفن روند کندی دارد.وی همچنین اظهار کرد: ما به طور مرتب روند حل خرابی را بررسی می‌کنیم و برای این موضوع جداولی نیز طراحی کرده‌ایم. از سوی دیگر مناطق ما به‌طور مرتب بازرسی می‌شوند و به شخصه به تازگی از مرکز ۲۰۱۱۷ که مخصوص خرابی تلفن است بازدید داشته‌ام.

 

افزایش قیمت برق تابع تصیم شورای اقتصاد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با یادآوری اینکه هرگونه افزایش تعرفه برق منوط به تصمیم شورای اقتصاد است، گفت: قیمت برق حداقل تا سال آینده افزایش نمی یابد.علیرضا دائمی در گفت وگو با ایرنا، با رد هرگونه شایعه اختلاف این وزارتخانه با شرکت توانیر درباره قیمت برق افزود: نظام تعرفه برق در شورای اقتصاد تعیین شده و شرکت مادر تخصصی توانیر موظف به اجرای آن است.وی تصریح کرد: حداقل تا یک سال آینده هیچ تغییری در تعرفه های برق و مؤلفه های آن ایجاد نمی شود.پیشتر «آرش کردی» مدیرعامل توانیر گفته بود، موضوع افزایش تعرفه های برق به عنوان یک طرح در وزارت نیرو و هیات دولت مطرح شده و در دست بررسی است.

 

ایجاد مرکز تحقیقات ماهواره سنجش از راه دور

معاون توسعه کاربرد و خدمات فضایی سازمان فضایی کشور از ایجاد مرکز تحقیقات سنجش از دور در مرکز فضایی البرز طی دو سال آینده خبر داد.به گزارش مهر، دکتر محمد همایون صدر با تاکید بر اهمیت استفاده از اطلاعات تجمیع شده (مگا دیتا) در تصمیم گیری‌های شهری و در سطح مدیریت منطقه ای افزود: بخشی از مأموریت مشخص در اسناد بالادستی برای سازمان فضایی، تأمین ماهواره سنجشی برای نیازهای کشور از طریق تأمین مستقیم است. وی افزود: همچنین بخشی از مأموریت مشخص سازمان، تدوین مسیر توسعه تکنولوژی داخلی برای تأمین ماهواره های سنجشی، از طریق بومی سازی است.

نظرات شما

×

Comments are closed.