اخبار تولید ۱۹ خرداد ۹۷

۵ میلیارد دلار از فاینانس چین جذب معدن و صنایع معدنی ایران شد

رییس هیات عامل ایمیدرو در کنفرانس سرمایه گذاری چین اعلام کرد: ۵ میلیارد دلار از فاینانس ۲۰ میلیارد دلاری بین ایران و چین در بخش معدن و صنایع معدنی ایران صرف شده است.به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)، مهدی کرباسیان تصریح کرد: از مجموع فاینانسی که بین دو کشور فعال شده، ۵ میلیارد دلار مربوط به حوزه معدن و صنایع معدنی است به طوری که ۴ میلیارد دلار از این رقم در پروژه هایی که ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی در دست دارد، سرمایه گذاری شده است. رییس هیات عامل ایمیدرو درعین حال گفت: سفر روحانی رییس جمهور به چین و دیدار با شی جین پینگ رییس جمهوری آن کشور، راه های توسعه روابط به ویژه بخش اقتصادی را افزایش خواهد داد. کرباسیان افزود: این دیدار دریچه ای جدید برای بسط روابط ایران و چین خواهد بود.کرباسیان خبر داد: قرار است بسته جدید فاینانس بین دو کشور مطرح شود که فرصت مناسبی برای بخش معدن و صنایع معدنی ایران برای بهره گیری از این منابع جدید مالی است.

 

تولید محصول بدون مشتری آفتی جدی برای صنعت کشور

رییس اتاق بازرگانی البرز گفت: فروش تولیدات بدون بازاریابی و بازارشناسی مفهومی ندارد.رحیم بنا مولایی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: امروزه شاهد رقابت جدی بین تولیدات مختلف در بازار فروش هستیم و دست مشتری برای انتخاب کالای مورد نظر خود باز است.وی ادامه داد: دیگر آن دوران تمام شده که مشتری حق انتخابی نداشت و ناچار بود هر کالایی که تولید کننده عرضه می‌کند را خریداری کند.وی افزود: امروز اگر تولیدکننده‌ای می‌خواهد در بازار دوام بیاورد باید نیاز، سلیقه و خواسته مشتری را اولویت خود قرار داده و طبق آن تولید داشته باشد.این مسئول توضیح داد: متاسفانه در حال حاضر این موضوع در ایران چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و تولید محصول بدون مشتری به آفتی برای صنعت کشور تبدیل شده است. تولید کنندگان به جای اینکه بخواهند بازار یکدیگر را خراب کنند باید به فکر بازاریابی و بازارشناسی باشند.

 

فروش محصولات کارخانه مشترک«ایران-جمهوری آذربایجان»آغاز شد

وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان از آغاز فروش محصولات کارخانه مشترک خودروسازی «آذرماش -ایران خودرو» خبرداد و گفت:فروش محصولات این کارخانه از هفته جاری در جمهوری آذربایجان آغاز شد.شاهین مصطفی اف ، پس از دیدار با محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران که برای یک سفر دو روزه دیروز وارد باکو شده است ، در یک کنفرانس خبری مشترک اظهار داشت : این کارخانه مشترک در منطقه « نفت چالا» در حومه باکو قرار دارد و خوشبختانه نهادها و سازمان های دولتی جمهوری آذربایجان از مشتریان و متقاضیان محصولات این کارخانه هستند.وی با اشاره به توسعه مناسبات دو کشور ، افزود: میان جمهوری آذربایجان و ایران هیچ مسئله ای که قابل حل نباشد و یا حل نشده باشد، وجود ندارد.وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، به سفر فروردین ماه روحانی به باکو اشاره کرد و گفت: در این سفر توافق های مهمی بین دو کشور بدست آمد و مهمتر از آن اینکه توافق ها در حال اجرا هستند .مصطفی اف ،فروش محصولات کارخانه خودروسازی ، صادرات برق به ایران ، ۲۴ ساعته شدن گمرک مرزی بیله سوار ، آستارا و جلفا را از نتایج عملی شدن توافقات بین تهران و باکو در جریان سفر اخیر دکتر روحانی به جمهوری آذربایجان عنوان کرد.رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران نیز در این کنفرانس مشترک خبری ، به تشریح نتایج سفر خود را باکو پرداخت و گفت : این سفر کوتاه ولی مفید و پربار بود. به گزارش ایرنا، ساخت کارخانه مشترک خودروسازی ‘ آذرماش – ایران خودرو ‘ در کوی صنعتی نفتچالا واقع در ۱۶۸ کیلومتری جنوب باکو در سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز و همزمان با سفر دکتر روحانی به باکو در فروردین ماه امسال با ظرفیت تولید ۱۰هزار خودرو سواری در سال ، افتتاح شد .

 

ایران خودرو عدم تحویل محصولات به بهانه افزایش قیمت را تکذیب کرد

گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: عدم تحویل محصولات به مشتریان به بهانه افزایش قیمت محصولات کذب محض است. در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: “پس از تولید خودرو در خطوط تولید، فرایند ۱۵ روزه تا تحویل خودرو به مشتریان  به طول می انجامد. این فرآیند ۱۵ روزه شامل کنترل کیفی، تست جاده، شماره گذاری، بیمه و تکمیل وجه از سوی مشتریان است. لذا با توجه به تیراژ تولید روزانه شرکت ایران خودرو، همیشه در این شرکت به اندازه ۱۵ روز، خودرو برای تحویل به مشتریان موجود است.این فرآیند کاملا طبیعی است و ادعای عدم تحویل خودرو به بهانه افزایش قیمت کاملا تکذیب می شود.

نظرات شما

×

Comments are closed.