اخبارکوتاه کسب و کار ۸ دی ۹۵

۱۳۹۵/۱۰/۰۷

سایپا درصدر افزایش تولید

رئیس هیئت مدیره انجمن قطعه سازان کشور گفت: در سال ۱۳۹۵ بیشترین میزان درصد افزایش تولید نسبت به سال گذشته توسط گروه خودروسازی سایپا رقم خورد. رضا رضایی با اشاره به افزایش تولیدات گروه خودروسازی سایپا در میان خودروسازان داخلی گفت: آنچه واضح و مبرهن است این میزان تولید خودرو در سایپا یک رکورد بی نظیر در بین خودروسازان بوده و این مهم نشان از عزم تیم مدیریتی برای ایجاد یک تحول چشم گیر در گروه خودرو سازی سایپا و در نهایت صنعت قطعه و خودروسازی کشور دارد .وی با اشاره به معرفی و تولید دو محصول اتوماتیک جهت ارائه به بازار در سال جاری توسط گروه سایپا گفت : این موضوع نشان از دور اندیشی مدیران ارشد این گروه ، بالاخص دکتر جمالی مدیریت ارشد این گروه بزرگ خودروساز دارد .رضائی با اشاره به رشد ۵۳ درصدی تولید در گروه خودروسازی سایپا نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: این امر  بیانگر وجود یک برنامه هدفمند و تحول در ساختار مالی و مدیریتی گروه بزرگ خودروسازی سایپا است .

 

سهم ۴۲ درصدی اشتغال ۸۸ هزار بنگاه کوچک تولیدی

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: ۸۸ هزار بنگاه تولیدی کوچک مقیاس که دارای پروانه بهره‌برداری هستند، ۴۲درصد اشتغال و ۱۷درصد ارزش تولیدات صنعتی کشور را به خود اختصاص داده‌اند. علی یزدانی در تشریح اقدامات سازمان متبوع خود افزود: تا پایان شهریور ماه سال ۹۲ تعداد ۹۲۲ شهرک و نواحی صنعتی مصوب در کشور وجود داشته که این تعداد تا ۹ ماهه امسال به ۹۵۸ فقره رسیده است.

 

 

مردم همچنان ناراضی از خدمات خودرو

براساس جدیدترین ارزیابی صورت گرفته، مردم همچنان از خدمات پس از فروش ارائه شده از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو ناراضی هستند. مصرف‌کنندگان خودرو در ایران از کیفیت پایین برخی خودروهای داخلی و همچنین گران‌فروشی و تاخیر در تحویل خودروهای وارداتی ناراضی هستند.”کمبود یا نبود قطعات یدکی”، “کیفیت پایین قطعات، خدمات و تعمیرات”، هزینه‌تراشی بی مورد”، “کمبود تعداد نمایندگی‌های مجاز” و “عدم انجام کار یا رفع ایراد”؛ پنج انتقاد اصلی مردم از خدمات پس از فروش خودرو در ایران است.این نتایج براساس ارزیابی صورت گرفته از وضعیت رضایتمندی مردم از خدمات پس از فروش خودروهای سواری در شش ماهه نخست امسال (۱۳۹۵)، از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به دست آمده است.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.