احتمال بازنگری تعرفه واردات خودرو هیبربدی

۱۳۹۶/۱۰/۱۹

خسروتاج خبرداد

گروه تولید-رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه احتمال بازنگری تعرفه برای هر کالایی وجود دارد، گفت: اگر قرار باشد تصمیم جدیدی در مورد تعرفه واردات خودروهای هیبریدی انجام شود، این تصمیم باید در کمیسیون ماده یک اتخاذ شود.

به گزارش جهان اقتصاد، مجتبی خسروتاج در حاشیه جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در جمع خبرنگاران در مورد اینکه آیا امکان بازنگری تعرفه واردات خودرو وجود دارد، گفت: احتمال بازنگری تعرفه برای هر کالایی وجود دارد، اما قرار نیست مرتب در مورد تعرفه بازنگری انجام شود، زیرا کار بیهوده‌ای است و باید نظام تعرفه‌ای ثبات داشته باشد. رئیس سازمان توسعه تجارت افزود: من نمی‌توانم تایید کنم که در کوتاه مدت تعرفه واردات خودرو تغییر کند. وی بیان داشت: روال بدین گونه است که در پایان هر سال کمیسیون ماده یک در مورد جدول تعرفه جلسات برگزار می‌کند و اگر لازم باشد، در این زمینه کمیسیون ماده یک تصمیم‌گیری می‌کند.خسروتاج اظهار داشت: ۱۰۰ درصد دولت معتقد است که باید به موضوع پاکیزی هوا توجه جدی شود و قطعا به سمت استفاده از خودروهایی که کمتر از گاز فسیلی استفاده کنند، تایید دارد.

وی با بیان اینکه متخصصان فن در مورد تعرفه واردات خودرو نظر داده‌اند، گفت: اگر قرار باشد تصمیم جدیدی در مورد تعرفه واردات خودروهای هیبریدی گرفته شود این تصمیم  باید در کمیسیون ماده یک اتخاذ شود و اگر مطلبی باشد، حتما متخصصان این صنعت در این رابطه تصمیم گیری می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی به دلیل فشار ذینفعان مصرف بنزین بوده است، گفت: اهل فن در مورد سود بازرگانی خودروهای هیبریدی تصمیم گیری کرده‌اند، اما ما در کمیسیون ماده یک فضا را برای نقد و اصلاح آماده می‌کنیم و اگر لازم باشد، پیشنهادات لازم را ارائه می‌دهیم.

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.