اجرا‌‌ی آزمایشی در آزادراه تهران-شمال

آیین‌نامه‌ معماری راه تدوین می‌شود

گروه امورزیربنایی-مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به انعقاد قرارداد با دانشگاه شهید بهشتی برای تدوین آیین‌نامه‌ معماری راه گفت: معماری راه برای اولین بار در آزادراه تهران-شمال اجرا می‌شود.

خیرالله خادمی در نشست تبیین ضرورت توجه به معماری راه در طراحی و مدیریت بهره‌برداری راه‌های برون‌شهری ایران‌ اظهار داشت: امیدوارم راهکارهایی برای بهبود و ارتقا کیفیت ساخت راه‌ها ارائه شود و در قالب آیین‌نامه‌ای باشد که تحت دستورالعمل خاصی در جریان ساخت و توسعه راه‌ها و جاده‌ها موردتوجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه «راه همانند قصه هزار و یک شبی است که فقط قصه یک شب آن مربوط به ساخت می‌شود» تصریح کرد: اگرچه وظیفه ما به ساخت راه‌ها، سازه‌ها و ابنیه‌های فنی مربوط می‌شود، اما سایر دستگاه‌ها مانند سازمان محیط‌ زیست و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در صورت داشتن ایده خاصی باید شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل را یاری کنند تا مردم به‌عنوان کاربران نهایی جاده‌ها از لذت و رضایت کافی در بخش منظر راه بهره‌مند شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اولین اقدام شرکت ساخت و توسعه در این‌ حوزه گفت: وزیر راه و شهرسازی قبل از سال ۹۳ در زمان افتتاح قطعه قم – گرمسار در آزادراه حرم تا حرم به‌طور رسمی و علنی شرکت ساخت و توسعه را موظف به توجه به منظر و معماری کرد که پس از برگزاری چند جلسه در این شرکت موضوع معماری راه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به قرارداد با دانشگاه شهید بهشتی برای تدوین آیین‌نامه‌ای در این‌باره اشاره کرد و گفت: در ادامه این روند، کارگروهی با مدیریت شرکت عمران و بهسازی شهری ایران و با حضور شرکت ساخت و توسعه و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تشکیل شد.

 

 

 

نظرات شما

×

Comments are closed.