آوای رسیده از دور دست  

۱۳۹۶/۰۸/۲۱

طراوت آئین-گروه فرهنگی

گالری گلستان، این روزها  میزبان دختری کرد تبار است ، که به گفته خودش ، سالی دوبار  به سرزمین مادری اش باز می گردد تا هنرش را به هموطنان خود نیز عرضه کند. آوا قصیری، متولد ۱۳۶۶ فارغ التحصیل طراحی لباس  و مد، باد و مجموعه جواهرات و شال در گالری گلستان به هنرنمایی پرداخته است..

در سالهای اخیر پنج نمایشگاه از کارهایش را در ایران برگزارکرده است. شالهای عرضه شده در نمایشگاه گلستان، ارگانیک هستند و جنس پارچه آنها از ابریشم طبیعی است که با پشم merino آراسته شده است. فن آوری بکار گرفته شده در آرایش این شالها نمد مالی است و تماما کار دست می باشد. شالها رنگارنگ و دارای نقش های متنوع  اند و هر کدام طرحی مختص خود را دارند.

زیور آلات عرضه شده در این نمایشگاه دو دسته اند:زیور آلات نقره ، که تماما دست ساز است و با طرح های بدیع  و موتیف های (مایه اصلی ایرانی ) و آراسته با نگین سواروسکی است.  زیور آلات ساخته شده از سایر فلزات و آراسته شده با نگین سواروسکی.   آوا قصیری ، درباره طراحی لباسهایش میگوید؛ پارچه بعنوان نخستین پوششی که با پوست بدن ارتباط دارد ، میتواند روی حس آدمهابر خودشان اثر بگذارد.  دیدن مجموعه کارهای آوا قصیری اینروزها میتواند برای بسیاری ازما دلگرمی و انگیزه باشد.

 

نظرات شما

×

Comments are closed.