آخرین روزهای اسفند با تئاتر

علیرضا ورچه-گروه فرهنگی

شاید این روزها در میان هیاهوی مغازه داران و دستفروشان، در لا به لای شلوغی و ازدحام، بد نباشد بعد از خرید شب عید سری به سالن های تئاتر بزنیم تا سالمان را با دیدن یکی از هنرهای فاخر جهان به اتمام برسانیم.

بسیاری از نمایش ها تا دو یا سه روزه دیگر بیشتر به روی صحنه نیستند و بعد آنها هم بعد از چند روز اجرا به استقبال عید خواهند رفت.

در این گزارش قصد داریم تا چند نمایش روی صحنه را در روزهای آخر اسفند به مخاطبان جهان اقتصاد معرفی کنیم.

حرفه ای

«حرفه ای» که اولین تجربه کارگردانی تئاتر رضا کیانیان است تا ۲۷ اسفند ماه به روی صحنه خواهد بود.

این نمایش یک ساعته که با استقبال خوب مخاطبان قرار گرفته است در تماشاخانه پالیز میزبان لاقمه مندان به تئاتر هستند.

نویسنده این نمایش، دوشان کواچویچ است و در آن رضا کیانیان، هدایت هاشمی، بهاره رهنما، سعید ملک، آرش علینژاد، رعنا خطامی، ساغر تاجیک، حسین شریعتمداری، بهزاد حاجی حسنی ایفای نقش می کنند.

سبک این نمایش کمدی اجتماعی است و برای آخرین روزهای اسفند نمایش مناسبی است.

*مدار بسته

پگاه طبسی نژاد تهیه کننده، نویسنده، طراح و کارگردان این نمایش همراه با گروه خود تا ۲۷ اسفند ماه میزبان علاقه مندان به تئاتر هستند.

این نمایش یک ساعت و ده دقیقه ای از ساعت ۱۸:۳۰ در تئاتر مستقل تهران آغاز می شود.

بازیگران این  نمایش مسعود جعفری، حدیث جمشیدی، میلاد چنگی، آرمان حسینی، بهاره رادمند، باسط رضایی، علیرضا رسولی، آیدا رشدی، ایلناز شعبانی  هستند.

*مافیا

هفت دوست در یک میهمانی خداحافظی جمع می شوند و با هم مافیا بازی می کنند و به تدریج لایه‌هایی از زندگیِ گذشته و حال آنها باز می شود.

این خلاصه داستانی از این نمایش است که می تواند به مخاطبان را قبل از رفتن به نمایش کمی با موضوع آن آشنا کند.

نویسنده و کارگردان این نمایش این نمایش ۱ ساعت و بیست و پنج دقیقه ای که در تئاتر باران اجرا می شود افروز فروزند است که در آن  نگار عابدی، حمیدرضا فلاحی، علی تاجمیر، میثاق زارع، غزاله نظر، اِروین گالستیان، تنی آواکیان و با صدای گلچهر دامغانی به ایفای نقش پرداخته اند.

مافیا تا ۲۸ میزبان مخاطبان این نمایش خواهد بود.

*عبدل میمون لات پا کوتاه

دیدن یک نمایش طنز در آخرین روزهای اسفند می تواند بسیار دلچسب باشد وقتی که نویسنده آن هم محمد چرمشیر سرشناس باشد.

این نمایش یک ساعت و سی دقیقه ای که از ساعت  ۱۸  در تماشاخانه فانوس آغاز می شود تا ۲۷ اسفند ماه به اجرای نمایش می پردازد.

کارگردان این نمایش کمدی اجتماعی مهشید حسینیان است و در آن توحید آیت، مریم امینی، مهدی ایزدیان، الهه بنی هاشمی، سهیل پور جعفر، مهشید حسینیان، علیرضا شاکری، محمدعلی شهیدی، وحید عزیزی، الهام علی بحر، حمیدرضا عرب شاهی، میترا طهرانی، امیرحسین گمنام، محسن ولی‌خانی بازی می کنند.

در بخشی از معرفی این نمایش آمده است:

کجاست اون دست قطع شده‌ی همسر آقای اشکبوس سالاری؟

کجاست عبدل میمون لات پا کوتاه؟

چه کسی می‌تواند به این سوالات پاسخ دهد؟

*ترن

شاید دیدن یک نمایش اجتماعی آن هم در سالن اصلی تئاتر شهر که این روزها اطرافش پر شده از هیاهوی خرید شب عید خالی از لطف نباشد.

نمایشی که نویسنده و کارگردان آن، حمیدرضا آذرنگ بازیگران سرشناسی را در کنار یکدیگر جمع کرده و تا ۲۸ منتظر نگاه های علاقه مندان به تئاتر هستند.

امیر جعفری، مهراوه شریفی نیا، نسیم ادبی، نادر برهانی مرند، سید علی صالحی، حسین سلیمانی، بهرنگ علوی، مجید رحمتی، وحید آقاپور، علی عامل هاشمی، سیاوش جامع، آذین نظری، باران شادی پور در این نمایش ایفای نقش می کنند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: آیا این زمین است که آدم را فراموشکار می کند یا این آدم ها هستند که با گذر زمان همه چیز روی زمین را به فراموشی می سپارند؟

*باغ آلبالو

حال و هوای متن چخوف و بوی شب عید و کارگردانی شخصی کار بلد  در مجهزترین سالن شهر می تواند شرایط مطبوعی را برای مخاطبان فراهم کند.

کارگردان این نمایش اکبرزنجانپور است و بازیگرانی همچون کریم اکبری مبارکه، مهدی میامی، پرستو گلستانی، هوشنگ قوانلو، قربان نجفی، بهناز بستان دوست، محسن بهرامی، بهار نوحیان، گیلدا حمیدی، حامد زحمتکش، مهسا باقری، حمیدرضا حیات در این نمایش بازی می کنند.

باغ آلبالوی چخوف تا ۲۷ اسفند در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

*آخرین نامه

نوید محمدزاده، میثم نوروزی، پوریا رحیمی سام به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا در تماشاخانه پالیز میزبان علاقه مندان به نمایش تا ۲۸ اسفند ماه است.

*ریش فیدل غبغب مرکل

این نمایش یک ساعته که از ساعت ۱۹ به روی صحنه می رود تا ۲۷ اسفند ماه اجرا خواهد داشت.

نویسنده و کارگردان این نمایش امیر علی نبویان است و سپند امیرسلیمانی، بهرنگ بقایی، رامونا شاه، مسعود کرامتی، فرزین محدث، روزبه مهر، مهشید ناصری، بهار نوروزپور، هدایت هاشمی در آن بازی می کنند.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است:

شبی از همین شب‌ها یک لولو به دهی در ناکجا می‌رود و دست به سرقت می‌زند. فردای آن شب، اهل ده در می‌یابند که هرچه از آنها دزدیده شده عاریه بوده و آنها فقط ادعای مالکیت داشته‌اند. در این بین پسر کدخدا هم مفقود شده…

نظرات شما

×

Comments are closed.